You are here

La Fitta Viva

Mesto: 
Brendovi: 

Ganoderma Lucidum (Reishi - jap. Ling Zhi – kin.) važi za najređu i najcenjeniju medicinsku gljivu u japanskoj i kineskoj medicini preko četiri hiljade godina i bila je strogo čuvana samo za vladare i njihove porodice. U prirodi se gljiva može naći na samo 2 ili 3 od 10.000 stabala ili panjeva i to pod odgovarajućim uslovima. Odgajanje ove gljive za medicinske potrebe u većim količinama obavlja se u kontrolisanim i vrlo specifičnim uslovima.

Reishi ekstrakt je tek u skorije vreme postao redovni deo ishrane i lečenja šireg kruga ljudi.

Spada u jestive gljive i proizvodi od nje mogu uzimati u preporučenim količinama svakodnevno bez nuspojava, a dugoročno korišćenje osnažuje organizam bez ikakvih neželjenih dejstava.

Pored toga što se oduvek nalazila u farmakopeji kineske i japanske narodne medicine poslednjih godina ušla je i u farmakopeje najrazvijenijih zapadnih zemalja.

Istraživanja u Japanu, Americi, Kini, Engleskoj i drugim zemljama usmerena su u pravcu otkrivanja mehanizama delovanja koje ispoljava Ganoderma Lucidum.

Dejstvo gljive Ganoderme Lucidum na tumor:

Antitumorni efekat Ganoderma Lucidum postiže regulacijom i aktivacijom imunog sistema – povećavanjem sposobnosti samoodbrane ljudskog organizma protiv tumora. Vrlo je bitno to što antitumorni agensi deluju ne samo na primarne tumore, nego i u visokom stepenu koče pojavu i razvoj metastaza. Takva jedinjenja se nazivaju imunomodulatori i ona zaustavljaju rast i razvoj tumornih ćelija vršeći njihovu modifikaciju, čime omogućavaju odbrambenom sistemu organizma da ih lakše prepozna i uspešno uništi.



Zbog čega se javljaju negativni efekti?

Jedan od načina da se primeti pozitivni efekat Reishi gljive je i pojava ovih efekata (mučnina, vrtoglavica ili dijareja).

Izbacivanje otrova iz organizma i pojačanje različitih metaboličkih funkcija su normalni znakovi oporavka.

Vremenski period u kome se organizam čisti od nagomilanih otrova posle početka uzimanja ekstrakata Reishi gljive kod svake osobe je različit kao i način na koji organizam reaguje.

Vrlo je bitno da se ovaj efekat razlikuje od onih koje na organizam imaju klasični lekovi koji vrlo često imaju veoma štetne posledice po druge funkcije i organe.

Smatra se da dugogodišnji svakodnevni stres i brz tempo života kombinovan sa nezdravom ishranom sistematski uništava naš organizam i stavlja ga u stanje slabije otpornosti na nastavljene napore.

Često zapostavljamo svoj organizam i ne brinemo o njemu dok se ne pojavi ozbiljan problem.